מערכות אזעקה ומיגון

מערכות אזעקה קוויות, מערכות אזעקה אל-חוטיות, גלאים, חיישנים ויכולות

מערכות אזעקה ומיגון

מערכות אזעקה קוויות, מערכות אזעקה אלחוטיות, גלאים, חיישנים ויכולות

צרכני האזעקות בארצנו, בשונה מרוב מדינות המערב, מתחלקים למספר סוגים עיקריים:

  1. בונים או רוכשים בית חדש.
  2. עברו חווית פריצה או נסיון פריצה.
  3. נדרשים להתקין מערכת עי חברת הביטוח(כגון רכזת גילוי אש וכדומה).

בכל המקרים ובכל פניה לקבלת הצעת מחיר, ישנה התלבטות(של הלקוח) איזו מערכת אזעקה להתקין? חוטית או אלחוטית

כמו ברוב הדברים בחיים, התשובה מורכבת ותלויה במספר גורמים אינדיוודואליים לכל לקוח כמו, האם מדובר בבית פרטי או בעסק, כמו מסעדה לדוגמא, שם צריך להעביר את המערכת בין ציוד מטבח תעשייתי וכדומה.

כאשר אנו מקבלים פניה שכזו, אנו תמיד מגיעים לבית הלקוח, או מביטים בתכניות הבית(גרמושקה) ובמקביל מבצעים חקר צרכים ותיאום ציפיות עם הלקוח, כדי להתאים את המערכת הנכונה ללקוח ולמבצרו.

על מנת לתת לכם רקע כללי ומעט הסברים, הבדלים, יתרונות וחסרונות, סיכמנו והכנו את המאמר הבא:

מערכות אבטחה קוויות

מערכת קווית הינה מערכת שכל המרכיבים בה, מחוברים בכבל פיקוד/תקשורת כל שהוא. החל מגלאי הנפח, גלאי החלון, גלאי העשן ועד הקיבורדים והמוח.

למערכות קוויות יש מספר יתרונות בולטים: החיווט בין המערכות והגלאים, מרושת ומחווט בתוך וכחלק מהמבנה. כתוצאה מכך, מערכת האזעקה מוזנת ממתח פנימי של הבית ואין צורך לדאוג להחלפת סוללות. כמו כן, אין מגבלות מרחק או אות לכל חיישן, גלאי או קיבורד.

חיסרונה העיקרי של המערכת הקווית יהיה כאשר הבית כבר קיים ובנוי מאחר שבשלב זה יש לזרוע תשתית לכל אלמנט. דרישה זו יכולה לגרום לפגיעה במראית הבית או העסק ולעיתים גם למורכבת יותר כאשר ישנו קושי פיזי להגיע למקומות קיצון. עבודה שכזו יכולה לגרום לזמן עבודה ארוך יותר, שיגרור איתו עלויות יקרות יותר.

לכן, אם ידוע מראש שיש למגן מבנה קיים ומורכב, עדיף לשקול מערכת אלחוטית.

מערכות אבטחה אלחוטיות

מערכת אלחוטית בנויה מלוח אם מרכזי, היחיד שחייב להיות מחובר למתח, אך יכול להיות ממוקם בכל מקום בבית. כל שאר הגלאים והאלמנטים, מתקשרים איתו בתדרי רדיו מאובטחים ומוצפנים ומתקיימים באופן עצמאי עי סוללות.

התקשורת בין הגלאים לא פוגעת או מפריעה לתדר ה-WiFi הביתי ואינה מסוכנת לבריאות.

יתרונה המרכזי של המערכת האלחוטית הינה החיסרון העיקרי של המערכת הקוויתאין צורך בשינויים פולשניים לבית שלך. ניתן להתקין כל גלאי, קיבורד ואף צופר, בכל מקום! התהליך עצמו הינו מהיר ונקי. מעבר לכך, גם אם תעברו דירה עוד מספר שנים, ניתן לקחת ולהעתיק את המערכת איתכם לבית החדש. יתרון שחוסך כסף רב לטווח ארוך.

החיסרון במערכת הוא שכל 3-5 שנים, יש להחליף את הסוללות וזאת רק לאחר שהגלאי עצמו מתריע מספר חודשים לפני שיש לו סוללה חלשה.

שתי המערכות, קווית ואלחוטית, יכולות להתחבר לאינטרנט בצורה קווית או עי כרטיס סלולרי, ובכך השליטה על המערכת והבית, נמצא במכשיר הנייד. ניתן לדרוך ולנטרל ולקבל התראות בכל מקום בעולם!!!

שילוב של מערכת קווית עם אלחוטית? אפשרי!!!

המערכות היום ניתנות לעבודה בצורה היברידית ובכך ניתן להנות משתי העולמות יחד, לפי הצורך והיכולת.

לסיכום, לא משנה באיזו מערכת תבחרו, לאחר שנתקין אצלכם את המערכת המתאימה לכם, תוכלו לישון בשקט ולהסיר דאגה אחת מלבכם.

מאמרים נוספים

כל פרויקט גדול מתחילו בצעד אחד קטן...

אתם מוזמנים לעשות את הצעד הזה וליצור אתנו קשר

סגירת תפריט