הסברים והבדלים בין המצלמות

מצלמות אנאלוגיות AHD ומצלמות דיגיטליות IP - הסברים והבדלים

מצלמות אבטחה מגיעות בשתי טכנולוגיות מרכזיות: דיגיטלי (IP) ואנאלוגי (AHD, TVL, TVI, HD-SDI, HD-CVI).

ניתן לראות היום סוגים רבים ומגוון רחב מאוד של מצלמות אבטחה אנאלוגיות שעדיין בשימוש ובפועל, הם אלו שעדיין שולטים בשוק (לפחות הישראלי).

בשנה האחרונה, העולם האנאלוגי אף עבר שדרוג משמעותי נוסף אצל החברות המובילות (ניתן לקרוא על כך במאמר נוסף המתמקד בנושא) שלוקח אותם צעד נוסף קדימה עם הטכנולוגיה והמקום לשיפור מתמיד.

עם זאת, בתעשיית האבטחה המתקדמת והמקצועית יותר, המצלמות הדיגיטליות הן אלו שמובילות ביכולות ובאיכות שלהן ומסוגלות לספק את הסחורה עבור דרישות גבוהות יותר ויכולות שעד לאחרונה ראינו רק בסרטי מדע בדיוני…

במאמר זה, אנסה למנות את ההבדלים שבין עולם המצלמות האנאלוגיות לעולם המצלמות הדיגיטליות, תוך כדי הסבר יכולות קיימות מול צורך, רציונל ודרישות.

ראשית, מעט מבוא:

מצלמות אנאלוגיות:

-המצלמה האנאלוגית שולחת אות וידאו למפענח(מערכת ההקלטה-DVR) שיודע לעבד אותו

  ולהקליטו.

-המצלמה האנאלוגית חייבת חיבור ישיר למערכת ההקלטה.

-המצלמה האנאלוגית חייבת שני כבלים/חיבורים נפרדים: אחד לאות הווידאו והשני למתח.

-למצלמה האנאלוגית ישנו גבול עליון של רזולוציה.

סוגים ושיטות:

Television Lines TVL זוהי הטכנולוגיה הישנה ביותר בשוק שהייתה פופולרית על ידי יצרנים סינים רבים, במאמץ לנפח באופן מלאכותי את פתרון הרזולוציה של המצלמות שלהם. למצלמות ה-TVL יש רזולוציה נמוכה להפליא(יחסית לסטנדרט היום), והם בדרך כלל שחור ולבן בלבד בעוד שרוב דירוגי הרזולוציה המודרניים מתייחסים לספירת הפיקסלים האנכיים (4k, 1080p וכד’ ), TVL כדירוג, מתייחס למפרט של רזולוציה אופקית.

AHD, HD-SDI, HD-CVI : מצלמות מסוג זה הינן מצלמות אבטחה המסוגלות ללכוד תמונה באיכות גבוה של 1080p(היום כבר יותר…). מצלמות אבטחה אלו מחייבות לעבוד עם מערכת הקלטה תואמת (DVR) שתומך בזרם וידאו ופורמט זה עבור קידוד מתאים. ישנם גם מערכות הקלטה משולבות (היברידיות) שמסוגלות לקבל מספר פורמטים במקביל, כמו לדוגמא AHD ו-TVL.

מצלמות מסוג זה, עדיין משתמשות באותו כבל קואקסיאלי ומחבר BNC (59RJ) והם נועדו לשפר את יכולת ההקלטה והצפייה בעזרת אותה התשתית הקיימת.

TRANSPORT VIDEO INTERFACE-TVI : נכון לעכשיו, טכנולוגיה זו הינה הטובה והמשתלמת ביותר בשוק לשדרוג מערכת ישנה ללא צורך בהחלפת תשתית. טכנולוגיה זו תומכת ברזולוציה גבוהה, זרם אודיו וזרם דיגיטלי בפורמט מתקדם דרך אותו הכבל. החידושים האחרונים אף הביאו את המצלמות האנלוגיות לשימוש בפורמט קידוד גבוה ביותר ובאפשרות להוביל מתח דרך אותו כבל קואקס, ללא כבל מתח נוסף!!

מצלמות דיגיטליות:

-המצלמה הדיגיטלית מבצעת קידוד של הווידאו במצלמה ורק אז שולחת את האות למפענח(מערכת הקלטה NVR) דרך פרוטוקול רשתי(Internet Protocol-IP).

-המצלמה הדיגיטלית אינה חייבת חיבור ישיר למערכת ההקלטה. מספיק לה להתחבר לאותה

הרשת.

-המצלמה הדיגיטלית יכולה לקבל מתח דרך כבל הרשת ולא מחויבת בחיבור מתח חיצוני ולכן זקוקה לכבל אחד בלבד.

-המצלמה הדיגיטלית בעלת הרזולוציה הנמוכה ביותר שקולה למצלמה הדיגיטלית בעלת הרזולוציה הגבוהה ביותר.

למצלמות הדיגיטליות (IP CAMERAS), עקב הפיתוח המתקדם, המהיר והבלתי פוסק שלהם, יש יכולות (כמעט) אין סופיות. הרזולוציות שלהם עולות על 8 מגה פיקסל (4K), הם מסוגלות להגיע עם פורמט קידוד מתקדם אשר חוסך בנפח ההקלטה, הן בעלות יכולות הארת לילה מטורפות, הן מסוגלות לבצע אנליטיקה בצורה עצמאית, ניתן לחבר להן מיקרופון ו/או רמקול, ניתן להוציא מהן נקודת מגע יבש לאזעקה, תאורה וכד‘ ועוד ועוד ועוד. החיסרון היחידי שלהם נשאר עדיין המחיר… אך אין ספק שעבור התקנה חדשה של מערכת, שווה להשקיע מעט יותר ולהתקדם למערכת כזו. העתיד צועד לשם!

מאמרים נוספים

כל פרויקט גדול מתחילו בצעד אחד קטן...

אתם מוזמנים לעשות את הצעד הזה וליצור אתנו קשר

סגירת תפריט